Otel Tanıtım Filmi

08/06/2022 20:41   |   
Otel Tanıtım Filmi
IDA Creative Works ile Otel Tanıtım Filminizi Oluşturabilirsiniz.

Otel Tanıtım Filmi Nedir?

Otel tanıtım filmi kalitesinin sosyal medyada, müşterilerin karar vermesinde başat aktör olduğunu biliyor muydunuz ? Türkiye gibi Turizm cenneti bir ülkede binlerce kaliteli konaklama tesisi var. Yerli ve yabancı turistlerin, iş seyahati yapan iş adamlarının ve çeşitli organizasyonlar düzenleyen kuruluşların  konaklama tercihleri büyük oranda internet ortamında gerçekleşmektedir. Bir otelin hizmet kalitesini, sunulan servis ve olanakların çeşitliliğini, çalışanların pozitif enerjisini internet ortamına taşıyabilmek çok önemlidir.

Stratejik Tanıtım Filmi Planlaması

Yazılan yazılar, hiçbir zaman hareketli görsel sanatların yerini tutamaz. Bir otel tanıtım filmi ,sadece bilgi vermez, olası müşterilerin davranışlarını yönlendiren bir boyutu da vardır. Otel tanıtım filmindeki, video kalitesi, müzik kullanımı, film montajında kullanılan teknik ayrıntılar, içerikteki grafik tasarım ve animasyonlar, müşterilerin sadece mantıklı karar alma süreçlerine değil, aynı zamanda duygusal karar alma merkezlerine de hitap eder. Doğru bir stratejik  bütünlüğe sahip bir film, görsel ayrıntılar ile enformasyonu birleştirerek güçlü bir kitle iletişim aracı görevi görür.

Otel Tanıtım Filminde Duygu Yönetimi

Otel’in hedeflediği mesaj ve duygular, ancak profesyonel ellerden çıkmış bir tanıtım filmi ile mümkündür.  Tanıtım filminin bir reklam filmi gücüne sahip olması, hedef kitlenin yani oteli tercih etmesi istenen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini cezbeder. Bu boyutta bir iletişim gücüne sahip tanıtım filmi, sektörü bilen  deneyimli ve uzman kadro ile gerçekleşebilir.  Aynı zamanda müşterilerin karar verme süreçlerini etkileyen pazarlama, reklam, görsel estetik ve nöro bilimsel tekniklerin, video sanatına da aktarılması da çok önemlidir. Ida Creative Works, iyi bir tanıtım filminde olması gereken bu iki parametreyi birleştirebilecek donanıma sahip, ekibi ile size farklı fikirler sunabilecek genç ve dinamik bir kadroya sahiptir.

Tanıtım Filmi Çekiminde Görsel Teknik

Otel tanıtım filminin kendine özgü görsel ve işitsel bir ritmi vardır. Otel’in müşterileri için sağlayacağı ortamın bir nevi düşsel bir formda filme yansıtılması gerekir. Otelin konfor, eğlence, huzur, sağlık ve güven vaatlerinin hangilerinin, hangi düzende ve içerikte kullanılacağı, otel yönetiminin hedefleri doğrultusunda planlanır. Eğer eğlencenin öne çıkacağı bir film amaçlanıyorsa ona uygun görsel teknik ve detaylara daha fazla yer verilir. Ya da tüm bu öğelerin bir harmonisinin yakalanacağı bir bütünlüklü otel tanıtım videosu hazırlanır. Bu süreç, çekim aşamasında ve post prodüksiyon sürecinde de her zaman koordineli bir şekilde yürütülür.

Drone Çekim Hizmeti

Otel tanıtım videolarında Drone çekimi bir otelin, binasının, çevre düzenlemesinin, havuz ve sosyal tesislerinin, spor alanlarının havadan çekimi ile potansiyel müşterilere yaşayacakları deneyim ve olanaklar bütünsel olarak gösterilir. Otelin konumu, doğası ya da kentsel çevresi de drone çekimi sayesinde filmin bütününe büyük katkı sağlar. Tanıtım filmi çekiminde kullanılan dronenun Sivil havacılık Genel Müdürlüğü’ne kayıtlı olması ve uçuş için gerekli izinlerin alnması da yasal bir zorunluluktur. Drone pilotu ehliyeti olan deneyimli personelin yeteneği de videonun görsel kalitesinin en önemli ayaklarından biridir.

Ida Creative Works başta İstanbul ve ilçeleri olmak üzere çevre illerde otel tanıtım filmleri çekme konusunda yılların tecrübesine sahiptir. Gerek çekim süreçleri gerekse post prodüksiyonda profesyonel çözümler sunarak, Özgün, yaratıcı ve gözalcı Otel videoları ve filmleri yapmaktayız. Siz de kaliteli bir Tanıtım Filmine sahip olarak İnternet ve Sosyal medya üzerinden müşterilerinize kendi başarı hikayenizi ve kaliteli hizmetlerinizi anlatmak istiyorsanız, bizi arayın. ')