Klip Çekimi

Klip Çekimi Hizmeti, müzikle uğraşan profesyonellerin, dijital mecralardan daha geniş kitlelere ulaşması ve bağ kurmaları için dış mekan ya da stüdyo ortamında bluebox veya greenbox kullanılarak gerçekleştirilen prodüksiyon hizmetimizdir.

Video klipler sayesinde, sanatçıların ve müzik profesyonellerinin  dijital mecralardan tanınmaları kolaylaşmakta, takipçi ve hayran kitlelerin aynı oranda artması sağlanmaktadır. 

Değişen tüketici alışkanlıkları ve gelişen teknolojilere uygun olarak hazırlanmış ve yayınlanmış video klipler bir anda çok büyük kitlelere ulaşabilmenizi sağlamaktadır. 

Sosyal medya mecralarında da paylaşılması kolaylaşan "Video Klipler" için ses ve görüntü kalitesinin en yüksek oranda birleşimi ile yapılacak çalışmalar beklenenden daha hızlı bir şekilde etki gösterecektir. 

Bu doğrultuda doğru partnerle ile çalışmak sizi başarıya taşıyacak en önemli unsurlardan biridir ve Ida Creative Works bu konuda deneyimli profesyonel ekibi ile size en iyisini sunacaktır.

Ida Creative Works, sahip olduğu Stüdyo sayesinden klip çekimlerinde ihtiyaç halinde size bu konuda da destek olacaktır.

1- Brief

Öncelikle sizi ve projenizi şarkınızı dinliyoruz. Proje ve şarkınız hakkında not alıyoruz. Karşılıklı bir bilgilendirme sonucunda tüm doneleri bir arada toplayarak projelendirme aşaması için düzenliyoruz.

2-  Senaryo 

Sizden aldığımız bilgiler ışığında uzman senaristlerimiz “Video Klip Senaryosu” oluşturma sürecine geçiyorlar. Bu aşamada bir kaç fikir üzerinden farklı senaryolar hazırlanarak, sizlere sunuluyor. Sizinle paylaşılan senaryolar üzerinden en uygun olan ile ilerleme kararı vererek, senaryo çekime hazır son haline getiriliyor. 

3- Projelendirme

Son halini alan “Video Klip Senaryosuna”  uygun şekilde, yönetmen ve diğer çekim ekibinin belirlenmesinin ardından, kullanılacak çekim ekipmanları belirlenmekte. Senaryo kapsamında cast ekibi ve diğer ihtiyaçlar belirlenerek planlaması yapılmaktadır. Havadan görüntüleme, hareketli görüntü elde etme, yakın çekim planlar için özel ekipmanların yanında seslendirme ve çeviri konusunda da özel olarak planlama yapılmaktadır.

4- Çekim Takvimi

Yönetmen ve profesyonel çekim ekibimizin değerlendirmeler sonucu, senaryoya en uygun çekim yeri ve zamanı üzerinden bir takvim planı oluşturulmakta. Oluşturulan bu takvim sizlerle paylaşıldıktan sonra kesin çekim zamanları planlanarak çekime hazırlanmaktaydı.

5- Çekim Anı

Belirlenen takvime uygun olarak öncesinden görev dağılımı yapılmış ekipler belirlenen mekan ve zamanda eksiksiz olarak yerini alır ve “Video Klip Çekimi gerçekleştirilir. Çekim esnasında mümkün olduğunca plana sadık kalınması için özel bir çaba sarfedilir. Tüm ekipler belirlenen ideal çalışma sürelerinde, en iyi işi çıkarmak için öz verili bir şekilde çalışır.

6- Kurgu ve Montaj

Plana uygun olarak yapılan çekimin ardından “Post Prodüksiyon” süreci başlar, Bu aşamada, gerekli ses ve görüntü ayarları yapıldıktan sonra proje teslim edilmek için ön onay için hazırlanır. Müşteri ile yapılan değerlendirmeler sonucu son ayarlar yapılarak proje teslime hazırlanır.

7- Proje Teslimi

Onayları alınarak, son düzenlemeleri yapılan “Video Klip” ihtiyaç duyulan formatlar müşteriye teslim edilir…

')