Reklam Filmi Çekimi

Ida Creative Works, müşterileriniz ile bağ kurabileceğiniz, bilinirliğinizi ya da satışlarınızı arttıracak Profesyonel Reklam Filmi Çekim Hizmetleri sunmaktadır.

Reklam Filmi Çekimleri, her marka ve hizmet için özel olarak hazırlanan bir reklam filmi çekim planı üzerinden projelendirilerek gerçekleştirilmektedir.

Reklam Filmleri, marka ve hizmetlerinin kurumsal dillerine uygun, özgün, hedeflerini tam yansıtacak, vurucu, akılda kalıcı ve harekete geçirici özel noktalar taşıyacak şekilde planlanıp, çekilmekte. Sonrasında da yine buna uygun şekilde kurgu ve montajı yapılarak onay sonrası yayın için hazırlanmaktadır.

Tüm Reklam Filmi Çekim Projelerinde çekim öncesi, çekim esnası ve sonrası planlamamız müşterilerimiz ile paylaşılarak en doğru ve müşteri memnuniyet odaklı işin ortaya çıkması sağlanmaktadır.

Tüm Reklam Filmi Çekimleri, Ida Creative Works profesyonel "Çekim Ekibi "tarafında profesyonel çekim ekipmanları ile gerçekleştirilmektedir. Proje özelinde o konuya hakim "Yönetmenler" ile çalışmakta olup, özgün ve kaliteli iş için özel ekipler bir araya getirilmektedir.

Ida Creative Works, tüm çekimlerinde sahip olduğu çekim ekipmanlarının yanında, ihtiyaç halinde o iş için özel ekipman kiralaması ve test işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Reklam filmi prodüksiyonunuzun hayata geçirilmesi için verilen hizmetler arasında; Senaryo yazımı, Cast-oyuncu alternatifleri, dijital kurgu, grafik ve animasyon hizmetleri bulunmaktadır. Alanında uzman kameramanlar, görüntü yönetmenleri, ışık, ses, kurgu operatörlerimiz ile reklam çekimi müzik ve görüntü montajı dahil tam destek sağlamaktayız.

Reklam Filmi Çekim Projeleri için şu şekilde bir planlama yapılmaktadır.

1- Brief

Öncelikle sizleri dinliyor, beklentileriniz ve hedefleriniz not alıyoruz. Karşılıklı bir bilgilendirme sonucunda tüm doneleri bir arada toplayarak projelendirme aşaması için düzenliyoruz.

2-  Senaryo 

Sizden aldığımız bilgiler ışığında uzman senaristlerimiz “Reklam Filmi Senaryosu” oluşturma sürecine geçiyorlar. Bu aşamada bir kaç fikir üzerinden farklı senaryolar hazırlanarak, sizlere sunuluyor. Sizinle paylaşılan senaryolar üzerinden en uygun olan ile ilerleme kararı vererek, senaryo çekime hazır son haline getiriliyor. Senaryo kararı verilirken yapılan sonuç analizleri öngörüleri ile toplumun büyük çoğunluğunda kabul görecek, negatif bir algıya yaratmayacak en kaliteli reklam filminin hayata geçirilmesi sağlanmaktadır.

3- Projelendirme

Son halini alan Reklam Filmi Senaryosuna uygun şekilde, yönetmen ve diğer çekim ekibinin belirlenmesinin ardından, kullanılacak çekim ekipmanları belirlenmekte. Senaryo kapsamında cast ekibi ve diğer ihtiyaçlar belirlenerek planlaması yapılmaktadır.

4- Çekim Takvimi

Yönetmen ve profesyonel çekim ekibimizin değerlendirmeler sonucu, senaryoya en uygun çekim yeri ve zamanı üzerinden bir takvim planı oluşturulmakta. Oluşturulan bu takvim sizlerle paylaşıldıktan sonra kesin çekim zamanları planlanarak çekime hazırlanmaktaydı.

5- Çekim Anı

Belirlene takvime uygun olarak öncesinden görev dağılımı yapılmış ekipler belirlenen mekan ve zamanda eksiksiz olarak yerini alır ve Reklam Filmi Çekimi gerçekleştirilir. Çekim esnasında mümkün olduğunca plana sadık kalınması için özel bir çaba sarfedilir. Tüm ekipler belirlenen ideal çalışma sürelerinde, en iyi işi çıkarmak için öz verili bir şekilde çalışır.

6- Kurgu ve Montaj

Plana uygun olarak yapılan çekimin ardından “Post Prodüksiyon” süreci başlar, Bu aşamada, gerekli ses ve görüntü ayarları yapıldıktan sonra proje teslim edilmek için ön onay için hazırlanır. Müşteri ile yapılan değerlendirmeler sonucu son ayarlar yapılarak proje teslime hazırlanır.

7- Proje Teslimi

Onayları alınarak, son düzenlemeleri yapılan “Reklam Filmi Çekim” ihtiyaç duyulan formatlar müşteriye teslim edilir….

')