Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım Filmleri, marka ve şirketlerin ürün ve hizmetlerini en ideal şekilde iş ortakları, bayiler ve son tüketicilere anlatmak için gerçekleştirilen prodüksiyon hizmetleridir.

Rekabetin arttığı, değişen ve gelişen sektörel dünyada, değişen tüketici alışkanlıkları ve bilgi edinme yolları da düşünüldüğünde marka ve şirketlerin kendilerini tanıtmak için kullanacağı en hızlı ve ideal yol “Tanıtım Filmleridir”.

Ida Creative Works, şirketler ve markalar için kendilerini, hizmet ve ürünleri tanıtacak en ideal çalışma için profesyonel ekibi ile özenle çalışır. Firma ve markalar için özel olarak hazırlanan Tanıtım Filmi projeleri, en iyi ekip ve çekim ekipmanları ile gerçekleştirilir.

Tanıtım Filmi Çekim projelerinde, günümüz teknolojisine uygun görüntü kalitesi uygulanırken, sosyal ve dijital mecralarda paylaşılması en ideal versiyonlar olarak hazırlanır. 

İhtiyaç halinde çoklu dil seçenekleri ve görüntü boyutlarında özel olarak hazırlanan Tanıtım Filmi Prodüksiyonu sizi sayfalarca anlatım yapmaktan kurtararak tüm mesajınızı 3-10 dakika arasında değişecek olan ideal sürelerde vermenizi sağlayacaktır.

Tanıtım Filmlerinden en önemli olan konu, tüm prodüksiyon işlerinde olduğu doğru bir partnerle çalışmaktır. Ida Creative Works’te bu noktada profesyonel çalışma prensiplerini benimseyen butik samimi anlayışı ile size en iyisini vaad etmektedir.

Tanıtım Filmleri Çekimleri aşağıdaki aşamalar takip edilmektedir.


1- Brief

Öncelikle sizleri dinliyor, beklentileriniz ve hedefleriniz not alıyoruz. Karşılıklı bir bilgilendirme sonucunda tüm doneleri bir arada toplayarak projelendirme aşaması için düzenliyoruz.

2-  Senaryo 

Sizden aldığımız bilgiler ışığında uzman senaristlerimiz “TanıtımFilmi Senaryosu” oluşturma sürecine geçiyorlar. Bu aşamada bir kaç fikir üzerinden farklı senaryolar hazırlanarak, sizlere sunuluyor. Sizinle paylaşılan senaryolar üzerinden en uygun olan ile ilerleme kararı vererek, senaryo çekime hazır son haline getiriliyor. 

3- Projelendirme

Son halini alan Tanıtım Filmi Senaryosuna uygun şekilde, yönetmen ve diğer çekim ekibinin belirlenmesinin ardından, kullanılacak çekim ekipmanları belirlenmekte. Senaryo kapsamında cast ekibi ve diğer ihtiyaçlar belirlenerek planlaması yapılmaktadır. Havadan görüntüleme, hareketli görüntü elde etme, yakın çekim planlar için özel ekipmanların yanında seslendirme ve çeviri konusunda da özel olarak planlama yapılmaktadır.

4- Çekim Takvimi

Yönetmen ve profesyonel çekim ekibimizin değerlendirmeler sonucu, senaryoya en uygun çekim yeri ve zamanı üzerinden bir takvim planı oluşturulmakta. Oluşturulan bu takvim sizlerle paylaşıldıktan sonra kesin çekim zamanları planlanarak çekime hazırlanmaktaydı.

5- Çekim Anı

Belirlene takvime uygun olarak öncesinden görev dağılımı yapılmış ekipler belirlenen mekan ve zamanda eksiksiz olarak yerini alır ve Tanıtım Filmi Çekimi gerçekleştirilir. Çekim esnasında mümkün olduğunca plana sadık kalınması için özel bir çaba sarfedilir. Tüm ekipler belirlenen ideal çalışma sürelerinde, en iyi işi çıkarmak için öz verili bir şekilde çalışır.

6- Kurgu ve Montaj

Plana uygun olarak yapılan çekimin ardından “Post Prodüksiyon” süreci başlar, Bu aşamada, gerekli ses ve görüntü ayarları yapıldıktan sonra proje teslim edilmek için ön onay için hazırlanır. Müşteri ile yapılan değerlendirmeler sonucu son ayarlar yapılarak proje teslime hazırlanır.

7- Proje Teslimi

Onayları alınarak, son düzenlemeleri yapılan “Reklam Filmi Çekim” ihtiyaç duyulan formatlar müşteriye teslim edilir…

')