Animasyon Video

Ida Creative Works, ürün ve hizmetlerinin tanıtımı için kullanabileceğiniz kaliteli ve etkili profesyonel “Animasyon Video” içerikleri üretmektedir.

Animasyon Video içerikleri, ürün ve hizmet tanıtımları için yine bir senaryoya doğrultusunda stok ya da özel olarak hazırlanmış animasyon görüntülerin kullanıldığı masa başı video içeriklerindendir. 

Özellikle reklam çalışmaları için uygun ve etkili bir yoldur. İzleyicileri uzun ve karmaşık içeriklerle sıkmadan ana mesajları spot bir şekilde verebileceğiniz animasyon video çalışmaları zaman ve bütçe açısından da işinizi kolaylaştıracaktır.

Animasyon Video Türleri

1-  2D Animasyon Videolar

Animasyon video çeşitleri arasında en uzun süre ve en sık şekilde kullanılan 2D Animasyon, 2 boyutlu görseller ile animasyon video çeşididir. Bütçe ve zaman açısından daha makul seviyelerde yapılan çalışmalardır.

2- 3D Animasyon Videolar

3D Animasyon Videolar, 3 boyutlu görsellerin kullanıldığı, derinlik algısı ile beraber daha gerçekçi ve çarpıcı görüntülerin elde edildiği, uzman kişiler tarafından hazırlanması gereken ve günümüzde en çok kullanılan animasyon video çeşididir. 2D animasyon videolara nazaran daha uzun süren ve bütçesi daha yüksek olan teknik ve uzman kişiler tarafından özel yazılımlar ile üretilen çalışmalardır.

3- Rotoskopi Animasyon Videolar

Rotoskopi animasyon videolar, bilinirliği ve kullanımı daha az olan animasyon video çeşididir. Bu teknikte görüntüler kamera ile çekildikten sonra üzerinde kalem ile 2D canlandırma yapılır. Profesyonel kişiler tarafından uygun görüntülerin çekilmesi ve yine profesyonel ellerde çizimlerinin yapılması gerekmektedir.

4- Whiteboard Animasyon Videolar

Bu animasyon modelinde beyaz bir tahtaya elle çizim yapılır. Görseller ve mesajlar bu şekilde canlandırılarak sergilenir. Günümüzde yine tanıtım amaçlı bir çok proje için kullanılan etkili bir tanıtım çeşididir.

5- 3D Animasyon Çizgi Film Yapımı

3D karakter ve görsel üretimleri ile belirli bir hikayeyi aktarmak için kullanılan özel animasyon video çeşididir. Bu teknik özellikle televizyon kanalları, profesyonel youtube kanallarında ticari maksatlı kullanılması açısından, uzun süreli ve bütçeli bir animasyon çeşididir. Uzman kişiler tarafından, özel programlarda tasarlanması gerekmektedir. Yayına hazırlanması oldukça zahmetli bir tür olduğundan mutlaka doğru kişiler ile çalışılması gerekmektedir.

')