Sosyal Medya Yönetimi

Ida Creative Works, kişiler, markalar, projeler için özel “Sosyal Medya Yönetimi” hizmeti de vermektedir. Sosyal medya hesaplarınız deneyimli “Dijital Pazarlama Ekibimiz” tarafından yönetilir.

Artan rekabet ortamında sosyal medya hesaplarınızı profesyonel bir yönetim ile rakipleriniz karşısında bir adım öne taşıyoruz.

Sosyal Medya Yönetim hizmetimiz ile, imajınızı güçlendirecek, satışlarınızı arttıracak, hedef kitlenizle bir bağ kuracak özel çalışmalar yapıyoruz. 

İşiniz, sektörünüz ve hedef kitlenize göre Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Linked-in başta olmak üzere tüm sosyal medya platformları için hesap açılışı, içerik girişleri, hesap analizleri, raporlamalar, kampanya ve reklam uygulamalarını sizler için gerçekleştiriyoruz.

Tüm hesaplarınız için hedef kitlenizle bağ kuracağınız, satışlarınızı arttıracak, etkileşim ve iletim oranlarını yükseltecek özel içerikler hazırlıyoruz. 

Reklam kampanyalarınızı planlıyor, reklam çalışmalarını hazırlıyor, yayınlayıp takip ve raporlama yapıyoruz.


SOSYAL MEDYA KULLANIM ORANLARI

2019 araştırmalarına göre dünya nüfusunun %45 yani 3,5 Milyar insan artık sosyal medya kullanıyor. Sosyal medya kullanıcı sayısı artışı nüfus artış hızının neredeyse 5 katına çıkmış durumda. Dünyada toplam nüfus 84 milyon artarken, internet kullanıcıları sayısı 367 milyon arttı. Aktif sosyal medyada kullanıcı sayısının 288 milyon ve mobil sosyal medya kullanıcı sayısının 297 milyon arttığı görülüyor.

Mobil telefon kullanıcısı sayısının 5.11 milyara ulaştığı vurgulanan raporda genel olarak internet kullanıcısı sayısının ise yüzde 9 artarak 4.39 milyara ulaştığı ifade edildi. Sosyal medya kullanıcısı sayısı 3.48 milyara ulaşmışken, bu sayı mobil cihazlarında sosyal medya kullanan insan sayısında ise yüzde 10’luk bir artışla 3.26 milyara ulaştı.

TÜRKİYE’DE SOSYAL MEDYA KULLANIM ORANLARI

Raporda yer alan sosyal medya kullanım düzeylerine bakıldığında Türkiye’nin ortalamanın üstünde bir sosyal medya kullanımına sahne olduğu görülüyor. Ülkede sosyal medya kullanan herkesin ortalama 9’un üzerinde farklı platformda hesabı var. Bu konudaki dünya ortalaması ise 8,9 düzeyinde. Sosyal medyada geçirilen vakitte ise Türkiye, ortalamaya yakın bir düzeyde. Dünya ortalamasının 2,16 olduğu bu değerlendirmede Türkiye 2,46 saniye ile ortalamanın biraz üzerinde. Listenin başında ise sosyal medyada 4,12 saniye geçiren Filipinler var.

TÜRKİYE INSTAGRAM KULLANIMINDA İLK SIRADA

Raporda Türkiye ile ilgili en ilgi çekici verilerden biri de Instagram kullanımının toplam sosyal medya kullanımına oranı. Türkiye’deki sosyal medya kullanımının içinde Instagram’ın kapladığı yoğunluk dünyada birinci sırada. Türkiye, İsveç’le birlikte yüzde 58’lik oran ile Instagram kullanımında birinci sırada yer alırken, Suudi Arabistan yüzde 49 ile 3’üncü sırada yer aldı. Bu konuda dünya ortalaması ise yüzde 15 düzeyinde.

')